Planeta dobrych ludzi

38,00 zł
Brutto

Autor: Jerzy Grundkowski
Seria: Rubieże Rzeczywistości
Wydawnictwo: Bibliotekarium
ISBN: 97788395486531

Ilość

Jerzy Grundkowski (1953-2016) – ukończył historię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Debiutował opowiadaniem Żółta cysterna (1977), emitowanym jako słuchowisko na antenie Polskiego Radia. Pierwszą książkę pisarza – Annopolis, miasto moich snów (1983) – redakcja „Młodego Technika” uznała za najlepszy debiut roku, a fundatorzy nagrody im. Natalii Gall – za najlepszą książkę nowelistyczną roku.
W 2019 roku została wydana powieść Wilkołak Drago oraz cykl Annopolis. W tomie Planeta dobrych ludzi zebrano opowiadania opublikowane w prasie oraz w tomach z lat 80. i 90.


Jest w tych opowiadaniach ironia ostra jak rapier kondotiera. Jest w tych opowiadaniach śmiech do łez i przez łzy. Grundkowski to Bareja polskiej fantastyki.

Krzysztof Sokołowski, tłumacz, krytyk

Pamiętam jak byłem dumny, gdy wspólnie z Jerzym napisaliśmy opowiadanie Pociąg śmierci. Ja dopiero zaczynałem literacką przygodę, on należał już do nagradzanych pisarzy. Do dziś uważam, że był to jeden z najlepszych tekstów podpisanych – obok niego – moim nazwiskiem.

Krzysztof Kochański, pisarz

99 Przedmioty

Zobacz także