Sens życia według upadłego anioła

Brutto

Autor: Tadeusz Meszko
Wydawca: Bibliotekarium
Seria: Rubieże Rzeczywistości
ISBN: 9788395486593

Do każdego zamówienia "Sensu życia..." dołączamy gratis książkę Tadeusza Meszko "J. H. W. H."

Ilość

Mamy tu groteskową historię opowiedzianą w lżejszym tonie przez nastolatka, poddającego w wątpliwość większość pewników jego świata. Grupa żyjąca na statku kosmicznym zagubiła świadomość celu podróży, zadowalając się konsumpcjonizmem. Poszukiwania bohatera na nowo ustawiają w odpowiednich miejscach elementy tego świata (...) Czuje się w tym dobrze odrobioną lekcję z „Non-stop” Briana Aldissa i „Sennych zwycięzców” Marka Oramusa.

Maciej Parowski, „Wasz cyrk, moje małpy”, t. 1

Skąd przychodzimy i dokąd zmierzamy? Te pytania nurtują ludzkość od niepamiętnych czasów. Po co jesteśmy, tu gdzie jesteśmy? Jaki jest sens tego jestestwa? To nie są proste pytania. Jeśli Wam również spędzają sen z powiek, to nie pozostaje Wam nic innego, jak tylko zanurzyć się w opowieść Piotrka – upadłego Anioła.

Przemysław R. Cichoń, pisarz

Tadeusz Meszko wyraźnie dystansuje się wobec nowych trendów w fantastyce. Może dlatego, że według niego literatura SF przestała mówić o sprawach ważnych dla współczesności? O roli jednostek w kreowaniu świata, o solipsystycznej teorii dziejów, o celowości wypraw kosmicznych... Autor przerywa więc tę zmowę milczenia i na powyższe pytania daje odpowiedzi będące miodem na serce każdego fana wychowanego na klasyce.

Tadeusz Krajewski, dyrektor Biblioteki Literatury Fantastycznej im. Jerzego Grundkowskiego

98 Przedmioty