CajberDżokej. Nowy początek świata

28,00 zł
Brutto

Tytuł: CajberDżokej. Nowy początek świata

Autor: Tomasz Fąs

Cena rynkowa: 28,00 zł

Oprawa: miękka

Liczba stron: 192

Format: 12.6 x 19.5 cm

Wydawnictwo: Bibliotekarium

Rok wydania: 2021

Numer ISBN: 978-83-957023-9-6

Ilość

(…) czerwona kula wielkości dorodnego melona przeprowadzała fuzję jądrową. Dookoła, w precyzyjnie skonfigurowanych tunelach magnetycznych, orbitowały planety, na powierzchni których powstawały mikroskopijne konstrukcje, niby rodzące się i upadające cywilizacje. Efekciarstwo, ale imponujące – pomyślałem.

(…) wierzą, że prawdziwa rzeczywistość rozgrywa się jedynie na płaszczyźnie. Wszystko, co powyżej i poniżej uważają za twory wirtualne, konstruowane oczywiście na naszą szkodę. Przez kogo i po co, to nie wiem, ale ma to chyba związek z często ostatnio wspominaną kosmiczną rasą chomików.

(…) ktoś wysoko postawiony poczuł się w obowiązku rękami podwykonawcy wetknąć czujniki wilgotności i składu gleby w każdą szczelinę, zainstalować kamery multispektralne na upadających gmachach, puścić napędzane słońcem pojazdy autonomiczne w  opustoszałe ulice. Gdzieś w bezpiecznej odległości urzędnicy, których gówno to wszystkoobchodziło, mieli dostawać szczegółowe raporty na temat przebiegu procesu przeistoczenia starego urbanistycznego ładu w nowy – ekologiczny.

Ktoś doczytał do tego miejsca? Szacun! Nie spodziewałem się. W nagrodę chcę zaproponować Ci książkę, która zerka nieśmiało w stronę tak zwanego twardego science fiction ery Lema. Mając świadomość, że problemy filozoficzno-techniczne dziś inne, potrzeby czytelników nie takie, no i… Zresztą, sam się przekonasz.

Tomasz Fąs (pedagog, inżynier, doktorant i, za przeproszeniem, autor)

96 Przedmioty